Kayıt Ol || Şifremi UnuttumAnimal taming

Telif hakkı:
Tarih: 2009-07-21 08:53
Yorum:
Oy:
Hayvanları ve evcilleştirilebilir (tamable) yaratıkları evcilleştirmek için (tame etmek) kullanılan skill. Kullanımı skills menüsünden ilgili skill butonuna tıklamak ya da sürüklemek şeklinde. Iki defa tıklanırsa, evcilleştirmek istediğiniz hayvan/yaratığı tıklayacağınız bir target çıkar. Eğer skill yetiyorsa tamelemeye başlarsınız. Başarı oranına göre 1 kere de tamelenebileceği gibi çok uzunda sürebilir. Başarılı bir tame sürecinden sonra hayvan sizin kontrolünüze geçer ve aşağıdaki komutları vererek onu yönlendirebilirsiniz.

all come: Hayvanı yanınıza çağırırsınız.
all stay: Olduğu yerde durmasını sağlarsınız.
all guard: Sizi korumasını sağlarsınız. Size attack verecek (saldıracak) herkes onunda düşmanı olur böylece.
all kill: Hayvanı birine saldırtmanızdır. Bu komut sonrasında bir target (hedef) çıkacaktır. Buradan saldırtacağınız kişiye/yaratığa/hayvana tıklayın.
*ad* release: Yönetimi bırakmak, tekrar hayvanı doğal ortamına salmak içindir. ad kısmına hayvanın adı yazılarak kullanılır.
NOT: Isterseniz hayvana bir defa tıklayarak bu komutları listelenmiş şekilde de kullanabilirsiniz.

Bir hayvan damage (hasar) aldıkça tamelenme oranı da artar. Eğer bir kişi tame ediyorsa, siz edemezsiniz. Tame etmeye çalışan kişinin skill kullanımının bitmesini bekleyeceksiniz. Tame edildikten sonra %10 oranında stat ve skill loss a uğrar. Kendiniz sonra hayvanınızın skilllerini kasabilirsiniz tekrar.
Binebilmek, bunun için basit hayvanlarda (creature) herhangi bir skill gerekmez ve rahatlıkla transfer edilebilir. Ama Frenzied Ostard (77.1 Animal Taming), Drake, Dragon, Nightmare, Fire Steed, White Wyrm, Ki-rin, Unicorn, Jetmare, Silver Steed gibi hayvanlar mutlaka tame + lore skilli istemektedir. Aynı zamanda transfer edilen kişi de bu skillere sahip olmalıdır.
Bonded olması demek o hayvanın ölse bile ruh şekilde sizinle gelmesi demektir. Bu şekilde resleyebilir ve tekrar hayvanınıza kavuşabilirsiniz. Bonded süreci için yüzük ve bileziksiz ilgili hayvanı tameleyebilir olmalısınız. Sürekli stablede kalmalı, yemek vermeli ve onun looks happier olmasını sağlamalısınız. Tame den Bonded sürecine kadar Wonderfully Happy olmasına da dikkat edin. Bu şekilde 3-7 gün içerisinde Bonded olacaktır (Ww leri altın ile beslemek her zaman daha iyidir).
Yüzük ve Bilezik ile tame skilline ulaşılmışsa hayvana binebilirsiniz ama bonded yapamazsınız. Üstelik hayvan mutsuz olduğu zamanlarda sözünüzü dinlemeyecektir.
Her karakterin belli bir hayvan sınırı vardır. Bu hayvan yerine göre değişir. 5 at sahibi olabilirsiniz, çünkü atlar 1 slot kaplar. Ww, Dragon ve Beetle (Böcek) 3 slot kaplar. Magelerin summon (yaratmak) ettiği air ve earth elemental 2, water elemental 3, fire elemental 4, daemon 5 slot kaplar.
Swamp Dragon tame ederken canını azaltmak zorunludur. Bu Evil bir yaratıktır ve tame edildiğinde size attack verir. Peacemaking skill i ile kullanılması işinizi kolaylaştırır.
Böcek için geçerli özel durum, içinde yük taşıyabilmenizdir. Eğer böcek ölürse (bonded bile olsa) içindekiler böceğin içinde ulaşılabilir olacaktır.
Bonded Hayvanlarınızı Reslemek, bunun için Veterinary skill i 80 olmalı, eğer hayvanınız zehirlenmişse ise 60 Veterinary ile onları cure edebilirsiniz. Ölü bonded hayvanlar stable edilemez ve reslenmeden kullanılamaz.
Tüm hayvanlarınız için Stat Cap 125, Skill Cap 100 dür. Bu kasılırken normalde kasılandan daha kolay gelecektir skiller ve statlar.
Stable, her oyuncunun bir Animal Trainer vendorunda bulunan ve hayvanlarını saklayabileceği yerdir. Stablenizde bulunabilecek max. hayvan sayısı 2 dir. Bu değer sahip olduğunuz Animal Taming, Veterinary ve Animal Lore ye göre 5 e çıkabilir.

[Strateji] Anti-Makro var, Sahip olduğunuz skill derecesine göre hayvanları sürekli tameleyerek kasılabilir en iyi. 30 da teachlediğimizde 35 e kadar Horse ve Ostard, 59.1 e kadar Polar Bear, 65.1 e kadar Grizzly Bear, 71.1 e kadar White Wolf, 77.1 e kadar Bull, 100 e kadar Giant Toad ile kasılabilir.
[Yardımcı Skilller] Animal Lore, Veterinary...
[Title] Tamer.

Paylaş
Henüz yorum yapılmamıştır.
Sayfa açılma süresi 0.157 sn.